Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 26 чоловік

Звіт керівника

Дата: 5 липня 2018 о 11:28, Оновлено 14 червня 2019 о 19:36

Грабицька ЗОШ І-ІІ ступенів

Коломийської районної ради

Івано-Франківської області

ПРОТОКОЛ

загальних  зборів

Дата проведення зборів: 17 червня 2018 року.

Час проведення: 14.00.

Місце проведення: актова зала школи.

Присутні на зборах: 15 педагогічних працівників, 58 батьків.

Запрошені: В. П. Кінащук, голова Отинійської селищної ради; В. М. Змага, депутат Коломийської районної ради; І. М. Стебельська, депутат Отинійської селищної ради; члени піклувальної ради школи.

Голова зборів: Данилюк Руслана Миколаївна,  директор школи.

Секретар зборів:   Танюк Ольга Петрівна , вчитель математики.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Про  проведення щорічного звіту директора школи Данилюк Руслани Миколаївни.

Слухали: Данилюк Руслану Миколаївну,  директора школи,  яка доповіла про  свою діяльність  за 2017-2018 навчальний рік. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що звітування  керівників  здійснюється  з  метою  подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління  освітою, поєднання державного і громадського  контролю за   прозорістю   прийняття  й  виконання  управлінських   рішень,

запровадження  колегіальної  етики  управлінської   діяльності   у навчальних  закладах,  що базується на принципах  взаємоповаги  та позитивної мотивації.    

  Руслана миколаївна інформувала про те, що завдання звітування:    

-   забезпечити   прозорість,  відкритість  і  демократичність управління навчальним закладом;   

 -  стимулювати вплив громадськості на прийняття  та  виконання керівниками  навчальних  закладів  відповідних  рішень   у   сфері управління навчальним закладом

 (згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року №178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно- технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю»)

(Доповідь додається до протоколу)

         Проте, Данилюк Р. М. зауважила на тому, що відкритість та прозорість у її керівній діяльності завжди мали і мають місце, оскільки це принципова її позиція як керівника ЗЗСО, так і життєва людська позиція.

           За підсумками прослуханої доповіді, беручи до уваги роботу школи протягом 2017-2018 навчального року,  проведено таємне голосування з визначенням стану  роботи директора школи Данилюк Руслани Миколаївни (задовільна, незадовільна).

Результати голосування:

За: 78 осіб.    Проти: 0 осіб.    Утрималось: 0 осіб

УХВАЛИЛИ:

  1. Роботу директора Грабицької ЗОШ І-ІІ ступенів Данилюк Руслани Миколаївни за 2017-2018 навчальний рік вважати задовільною.

Голова зборів:Р. М. Данилюк

Секретар зборів:О. П. Танюк

ДОПОВІДЬ

Звіт директора школи Данилюк Руслани Миколаївни

 за 2017-2018 навчальний рік

Освіта — найважливіше із земних благ,

якщо вона найвищої якості.

 Інакше вона абсолютно даремна.

Дж. Р. Кіплінг

            ХХІ століття – це час переходу до високотехнологічного інформаційного суспільства, у якому якість людського потенціалу, рівень освіченості і культури всієї нації набувають вирішального значення для економічного і соціального поступу країни. Інтеграція і глобалізація соціальних, економічних і культурних процесів, які відбуваються у світі, перспективи розвитку української держави вимагають оновлення системи освіти.  Входження України до світового освітнього простору зумовлює приведення вітчизняних освітніх стандартів у відповідність із нормами світового товариства. Провідний напрямок навчально-виховної діяльності в школі – навчання і виховання молоді, здатної самостійно діяти і приймати відповідальні рішення у надзвичайно динамічних політичних та соціально-економічних ситуаціях.

Головним завданням освітньої політики школи є створення такого навчально-виховного середовища, яке:

а) соціально, ментально і культурно відтворює потреби суспільства й держави;

б) одночасно органічно вписується в національну та міжнародну системи освіти, відображаючи їх загальнолюдські потреби та інтереси;

в) формує всебічно розвинену та соціально зрілу особистість, яка володіє вміннями й навичками, необхідними людині ХХІ століття.

Освітнє середовище школи максимально обмежує вплив негативних рис суспільства на випускника та формує з учнів майбутню українську еліту. Сучасна освіта разом із засвоєнням базових знань має навчити того, хто вчиться, самостійно оволодівати новими знаннями та спонукати особистість до навчання впродовж усього життя. В цьому контексті сформувався й підхід до виховної роботи в школі, яка будується на основі шанобливого ставлення до особистості, на визнанні й реальному дотриманні прав людини у всіх сферах її діяльності і, насамперед, у процесі навчання.

Входження молодого покоління в глобалізований, динамічний світ, у відкрите суспільство підносить роль життєвої та соціальної компетентності учнів освітнього закладу.

У зв’язку з цим, актуальним завданням адміністрації школи та педагогічного колективу є формування в учнів  основних компетенцій.

              Згідно Закону України «Про освіту» проводиться обов’язкове щорічне  звітування  керівників, яке здійснюється  з  метою  подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління  освітою, поєднання державного і громадського  контролю за   прозорістю   прийняття  й  виконання  управлінських   рішень, запрова-дження  колегіальної  етики  управлінської   діяльності   у навчальних  закладах,  що базується на принципах  взаємоповаги  та позитивної мотивації.   

  Завдання  щорічного звітування:    

-   забезпечити   прозорість,  відкритість  і  демократичність управління навчальним закладом;   

 -  стимулювати вплив громадськості на прийняття  та  виконання керівниками  навчальних  закладів  відповідних  рішень   у   сфері управління навчальним закладом

 (згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року №178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно- технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю»)

Аналіз роботи школи за минулий 2017-2018 навчальний рік

та завдання на новий  2018-2019 навчальний рік

       У 2017-2018  навчальному році робота школи була спрямована на виконання  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  Державних стандартів освіти, навчальних планів  Міністерства освіти; реалізацію державних та регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

        Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до статуту. Освітній процес відбувався в одну зміну.

Стан шкільної мережі

        Дирекцією та  педагогічним колективом школи проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.  Всіх дітей  шкільного віку залучено до навчання. У закладі працювало 9 класів:

в тому числі: 1-4-х—4 класи, 5-9-х—5 класів. Також діяла група дітей старшого дошкільного віку(п’ятиліток),у якій налічувалось  9  дітей.

Мова навчання - українська.  Станом на  01. 09.2017 р.  кількість учнів становила  108 чол.  Середня наповнюваність  у класах складала 12 учнів . Протягом навчального року  із  закладу  вибув  1 учень ( Голей О. О.)  у зв’язку із зміною місця проживання сім’ї . 

Натомість, прибули  у серпні учні з села Закрівці:

   Семців  Денис   (5 клас);

   Грицак  Ірина    (5 клас);

   Мартинюк Єлизавета   (8 клас).

Також прибули двоє учнів сім’ї Коновалових. Так,  на кінець навчального року у школі налічувалося  109 учнів.

        Випущено у минулому навчальному році  з 9 класу  12  учнів. На індивідуальному навчанні у нас дітей не було. Також   працювала група продовженого дня (0,75 ставки, 30 дітей).

      У наступному 2018-2019  навчальному році в школі  кількість учнів майже не зміниться або навіть збільшиться : за попередніми підрахунками, враховуючи дітей, що прибудуть  із села Закрівці,  школа  налічуватиме

 110 учнів.

Зокрема:

1 клас – 9 дітей;

2 клас – 14  дітей;

3 клас – 10  дітей;

4 клас –  14 дітей;

5 клас – 16  дітей;

6 клас – 16  дітей;

7 клас – 11  дітей;

8 клас – 8  дітей;

9 клас – 11 дітей. 

Дошкільна група налічуватиме  8  дітей.

         Також хочу зауважити, що адміністрація школи  створює всі умови для навчання у школі дітей з особливими освітніми потребами. Так, з 01.09.2017 року у школі працює  клас з   інклюзивним навчанням  (1 клас). Це дає великі можливості для  повноцінного  можливого розвитку та навчання хворої дитини ( Голея Артема), а також дає певні переваги навчальному закладу.  Питання інклюзії  у школі потребує  певних вимог та особливого контролю  з боку дирекції школи.  Я особисто була зацікавлена у організації інклюзивного навчання в нашому навчальному закладі, поскільки це вимога часу та дає можливість повноцінно і максимально-можливо розвивати дитину з особливими освітніми потребами, не ізолюючи її від здорового суспільства.  Дане питання зобов’язуюсь і надалі тримати на постійному контролі, створюючи всі належні умови для навчання таких дітей та дотримуючись усіх нормативних документів і чинного законодавства. Також зазначу, що у наступному навчальному році планую організувати індивідуальну форму навчання дитини 1 класу Сарахман Ангеліни, яка має також особливі освітні потреби (згідно висновків ЛКК та Інклюзивно-ресурсного центру).

        На виконання  Закону України «Про освіту», статті 6. Закону України «Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12. 04. 2000р. №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 №406 « Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77-РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку»  у школі було організовано  належну роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу.  На даний час  усього таких дітей    - 98 .     

Усі вони охоплені навчанням. Я особисто беру під свій контроль навчання всіх дітей з мікрорайону школи.

Виконання статті 10  Конституції України,

Закону України «Про мови»

                Реалізовані практичні заходи щодо дотримання в школі мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. Освітній  процес здійснюється українською мовою. Щорічно перевіряється стан викладання української мови та літератури. У кожному класі оформлені куточки державної символіки. Учні школи брали участь у конкурсах знавців рідної мови імені Петра Яцика та Т. Г. Шевченка, олімпіадах з української мови і літератури. У лютому проведено Тиждень рідної мови, у березні – Шевченківський тиждень.

                                              Кадрове забезпечення

             У 2017-2018  навчальному році в школі налічувалось 25 вчителів. З них:  2    педагогів – знаходилися  у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.         Більшість педагогів  має повну вищу освіту ,  2  особи  мають середню спеціальну освіту  ( Мандзюк І. І.,  Романюк М. Й.).

Протягом року школа була забезпечена кадрами повністю. Крім педагогічних працівників працює у закладі 10 осіб обслуговуючого персоналу, в тому числі 3 сезонні працівники (оператори шкільної котельні). Педагогів пенсійного віку у нас немає.

 Якісний склад педагогічного колективу на кінець навчального року становив:

   а) кваліфікаційні категорії:

- спеціаліст вищої категорії  -  9    осіб;

- спеціаліст І категорії  -          5   осіб;

- спеціаліст ІІ категорії  -        8   осіб;

- спеціаліст  -       3   особи;

б) педагогічні звання:

- старший учитель -      особи.

           Для стимулювання творчого професійного росту вчителів широко використовується можливість атестації педагогічних кадрів.

           У 2017-2018  н. р. проходили атестацію такі вчителі:

Михайлишин Л. Р. та  Залеська М. В.  Було  затверджено графік проведення атестації, вчасно  підготовлено атестаційні матеріали.

        Вивчався стан роботи вищезазначених працівників, який заслуховувався на педагогічних радах. Своєчасно було проведено творчий звіт  вчителів, що атестувалися   та засідання атестаційної комісії;  належним чином оформлені робочі  портфоліо, складені характеристики і атестаційні листи, підготовлені інші документи. Атестація проводилась згідно чинного Положення про атестацію педагогічних працівників.       

         У школі є перспективний план проходження учителями курсів підвищення кваліфікації та перспективний план атестації.

        За сприянням методичного центру управління  освіти, молоді та спорту Коломийської РДА  педагогічні працівники школи своєчасно проходять вищезазначені курси.

       В цілому педагогічний колектив згуртований, панує атмосфера співпраці та взаємодопомоги.

       З метою мотивації подальшого навчання учнів у 10 класі  Отинійської школи  постійно проводиться відповідна робота з учнями- випускниками та їх батьками. Так,  цього року  у Отинійській школі будуть   продовжувати своє навчання   учні   нашої школи  Букіна Анна та Мандзюк Вероніка

(10 клас).

           Грабицька школа тісно співпрацює з Отинійською школою та з іншими навчальними закладами. Зокрема , на базі нашої школи працював гурток від  Отинійської дитячої  художньо-ремісничої школи. Учні з великим задоволенням відвідували цей гурток. Також  окремі  наші діти  є учнями  Отинійської музичної  школи. Слід зазначити, що за сприянням адміністрації школи,  у нашому навчальному закладі  діють гуртки від Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості  (гурток хореографії «Джерельце», гурток декоративно-прикладного мистецтва). Працюють щорічно шкільні гуртки художньої самодіяльності (хор молодших класів, хор старших класів, ансамбль дівчат). Дієвість у школі різноманітних гуртків забезпечує максимальні можливості для розвитку творчих здібностей учнів. У цьому, я, як керівник, максимально сприяю, створюючи всі необхідні  умови.

        У наступному навчальному році ми плануємо і надалі продовжувати цю роботу та максимально сприяти розвитку здібностей та талантів підростаючої молоді.

       Підсумки  освітнього процесу у школі  за 2017-2018  н. р.

       Аналізуючи  роботу  школи за минулий навчальний рік, слід зазначити, що всі педагогічні працівники навчального закладу приклали багато зусиль для того, щоб освітній  процес відбувався на належному рівні і з добрими результатами.

         В початкових класах налічувалось   51 учень,   8   з них закінчили навчальний рік з високими результатами та нагороджені Похвальними листами.

У  5-9  класах навчалося  58 учнів , з них вчилися  на відмінно  8  школярів.

З  12   учнів  9   класу  1 учень закінчив школу з відзнакою.

За попередніми даними,  всі  випускники  будуть продовжувати навчання у коледжах, Отинійській ЗОШ І-ІІІ ступенів  та  Отинійському ПЛЕТі.  Адміністрація школи постійно контролює подальше навчання випускників.

Інформацію про подальше навчання випускників школи слід до 05.09.2018 р. подати в управління освіти , молоді та спорту Коломийської РДА.

           Серед учнів нашої школи було четверо дітей, позбавлених батьківського піклування: Петрова Анастасія, Горбань Вікторія, Горбань Іван та Горбань Денис.  Вікторія цього року закінчила школу і буде продовжувати навчання у Отинійському ПЛЕТі.   Дана категорія  дітей  у    школі повністю забезпечена безкоштовним гарячим харчуванням  на суму  21  гривень (з розрахунку на одного  учня щоденно), забезпечено  шкільною формою за кошти  районного управління освіти (у цьому році  - Петрова Анастасія; Горбань Вікторія, Горбань Іван та Горбань Денис – у минулому році).  Класні керівники, практичний психолог  Царук Г. В.  та всі педагогічні працівники проводять відповідну роботу з даними дітьми, залучають їх  до гурткової та позакласної роботи.

Надалі також планується відповідна робота з дітьми пільгових категорій.

             Серед  учнів нашої школи є діти воїна АТО :  Шпак Владислав (8 клас), Шпак Анастасія (2 клас). Ці  школярі  знаходяться  під особливою опікою педагогів  і  практичного психолога, залучені до позакласної та гурткової роботи, забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

             Протягом минулого навчального року  вся управлінська діяльність адміністрації школи була спрямована на вирішення науково-методичної проблеми школи: « Формування громадсько-свідомого компетентного випускника  базової школи  шляхом використання у освітньому процесі  інноваційних   технологій».  Вважаю, що робота педагогічного колективу щодо реалізації даної проблеми була належним чином організована, сприяла підвищенню рівня педагогічної майстерності, була направлена на розв’язання проблемних питань, які стояли перед педагогами в період професійного росту, дала можливість провести аналіз діяльності вчителів, результативніше впроваджувати у практику елементи передового педагогічного досвіду та інноваційні освітні технології. 

           Центром методичної роботи у школі була робота педагогічної ради, головою якої згідно відповідного  Положення є директор школи. Робота педрад була належним чином організована, добре були підготовлені засідання, використано у роботі педрад інноваційні освітні технології та нормативні документи. Рішення педрад адміністрація школи тримає на контролі.      

            Вчителі нашої школи тісно співпрацюють з  районним методичним центром , беруть участь у засіданнях районних методичних об’єднань. Активність     педагогічних працівників  у методичній роботі школи та району враховується   атестаційною комісією  при проведенні чергової атестації. Я протягом року особисто була членом обласної авторської творчої майстерні керівників ЗЗСО (АТМП). Нашою групою підготовлено до друку навчально-методичний посібник «Коучинг як ефективна технологія розвитку успішного вчителя». Я саме працювала над питанням «Використання коучингових технологій у роботі з громадськістю» та поділилася  своїми напрацюваннями  з педагогами  у нашій школі на засіданні педагогічної ради.

             На належному рівні у школі проводилась виховна робота, що була систематичною і цілеспрямованою. Слід відзначити добру роботу педагога-організатора   Мельник Уляни Іванівни.  Вона старається виконувати всі основні завдання, поставлені  її посадовими обов’язками. Проводились  щопонеділка організаційні лінійки,  згідно плану - загальношкільні масові заходи, тематичні лінійки. Особливої уваги у виховному процесі школи було приділено  питанню національно-патріотичного виховання школярів  згідно виховному напряму «Ціннісне ставлення особистості до держави і суспільства». Систематично проводилися різноманітні  патріотичні заходи .

Відбувалася тісна співпраця з волонтерами АТО, неодноразово проводилися благодійні  акції  потребуючим : воїнам АТО,   вимушеним переселенцям зі сходу…  Здійснювалася співпраця з Коломийським Товариством Червоного Хреста.  У наступному  2018-2019  навчальному  році ми  надалі  будемо  продовжувати  цей напрямок виховної роботи. Сьогодні, як ніколи, на нас, педагогів  покладено надважливе завдання: формування українця-патріота, громадсько-свідомої особистості.

       Також ведеться певна робота з профілактики правопорушень у школі.

Психологічний супровід навчально-виховного процесу та відповідну роботу з правопорушниками вела практичний психолог  Царук Галина Василівна.   Спільно з адміністрацією школи, педагог-організатор  Мельник  У. І.  і  психолог  Царук Г. В. своєчасно виявляли  дрібні правопорушення і як наслідок – не допустили серйозних проступків і порушень дисципліни серед учнів школи.  Разом у співпраці з класними керівниками та батьками слід і надалі вести  систематичну  роботу з профілактики  правопорушень у школі.

            Аналізуючи далі виховну роботу у школі, хочу відзначити результативність діяльності усіх класних керівників.  Протягом  року проведено різноманітні класні  виховні години, позакласні заходи, що в цілому відповідало  річному плану роботи школи та планам класних керівників.  Виховні плани класів  (з друкованою основою)  складені відповідно до вимог діючої  програми «Основні орієнтири виховання учнів

1-11 класів загальноосвітніх закладів України».

           Добре  працювало учнівське самоврядування.  У  минулому  2017-2018 навчальному році   школа працювала  за моделлю  виховної системи  школи «Національно-патріотичне виховання» .   Слід   і надалі здійснювати відповідну  роботу усім класним керівникам 1-9 класів під керівництвом педагога-організатора  Мельник У. І. над  визначеним  виховним напрямком (реалізація моделі).

Хочеться відзначити добрі досягнення нашої школи у художній самодіяльності в минулому навчальному році.  Діє учительський хор (під керівництвом  вчителя музичного мистецтва    Мандзюка І. І.). Вже 8  років  поспіль  ми займаємо призове ІІІ місце у районному конкурсі  фольклорно-етнографічних колективів (сімейний квартет бандуристів «Оберіг», керівник О. І. Чернецька) та конкурсі  Розколяди.  З добрими результатами відбувся і  огляд художньої самодіяльності    у 2018  році.   Відзначено     танцювальний колектив «Джерельце»,  яким  керує талановитий педагог – вчитель гуртка хореографії   Стебельська  І.М.

(ІІ  місце   у   номінації   «Народні танці» ).  Цей танцювальний колектив представив свою роботу також  3 червня цього року в с. Матіївці на І Всеукраїнському фестивалі «Джерело талантів», де здобув призове ІІ місце .

         Виступаючи на сцені, наші учні не тільки показали свої  здібності і таланти, а й  відтворили   ефективність роботи вчителів школи, що великою мірою впливає на загальний імідж школи.

            Сьогодні ще раз хочу подякувати всім педагогічним працівникам за добру роботу та творчий ентузіазм.  Надіюся, що у наступному навчальному році художня самодіяльність школи покаже не менші здобутки.

Участь школи у різноманітних конкурсах

У минулому навчальному році учні школи брали участь у районних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах:

  1. Конкурсі знавців української мови та літератури імені П. Яцика (вчителі Голей О.І. , Курчій І.Р., вчителі початкових класів);
  2. Конкурсі  учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка

(з української мови та літератури);

         Протягом навчального року ушколітакожпроведенорядцікавих змагань та конкурсів,наші школяріактивно беруть участь і у міжнародних інтерактивнихконкурсах:

  •  «Кенгуру» - з математики  (вчитель Танюк О. П.);
  • «Грінвіч» - з англійської мови ( вчитель Глушкевич О. І.)

Робота шкільної бібліотеки

           Організовано і своєчасно проводилась  відповідна  робота бібліотекарем школи     Романюк М.Й. щодо вивчення читацьких інтересів школярів і вчителів, забезпечення учнів підручниками.

Проте, окремих підручників не вистачає або вони  застарілі. Часто нові підручники не є якісними, не завжди відповідають вимогам програми, складні для використання. Мирослава Йосипівна сумлінно виконує свої посадові обов’язки, добре володіє комп’ютером. Виконуючи роботу діловода, є незамінним помічником адміністрації школи.

           Проблемою  залишається  відсутність передплати періодичних видань через брак коштів. У минулому році за кошти Отинійської селищної ради було передплачено місцеві видання газет.  

Результативність

участі учнів Грабицької ЗОШ І-ІІ ступенів

у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

в 2017-2018 навчальному році

        На підставі протоколів проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад в 2017-2018 навчальному році  зроблено витяг результативності роботи школи :

Українська мова:

- 9 клас – 11 місце (Букіна Анна);

Математика :

- 6 клас – 33 місце (Глушкевич Анатолій),

- 8 клас – 15 місце (Танюк Юлія),

- 9 клас – 8 місце (Дутчак Ярослав);

- 7 клас – 15 місце (Мельничук Арсен),

- 8 клас – 10 місце (Танюк Юлія),

- 9 клас – 14 місце (Дутчак Ярослав);

Історія:

- 8 клас – 6 місце (Танюк Юлія),

- 9 клас – 27 місце (Букіна Анна);

 -7 клас – 9 місце (Мельничук Арсен),

- 8 клас – 6 місце (Глушкевич Софія),

- 9 клас – 6 місце (Дутчак Ярослав);

- 8 клас – 14 місце (Глушкевич Софія),

- 9 клас – ІІ місце (Дутчак Ярослав), ІІІ місце у ІІІ етапі олімпіади;

- 8 клас – 20 місце (Глушкевич Софія),

- 9 клас – 25 місце (Букіна Анна);

Англійська мова:

- 8 клас – 11 місце (Глушкевич Софія),

- 9 клас – 20 місце (Букіна Анна);

Французька мова:

- 8 клас – ІІІмісце (Танюк Юлія),

- 9 клас – ІІІ місце (Букіна Анна);

Трудове навчання:

-9 клас – 10 місце (Букіна Анна) (Отинійська зона));

Інформаційні технології:

-8 клас – 13місце (Танюк Юлія).

Районна олімпіада з математики серед учнів 4 класів:

-4 клас – ІІІ місце (Гуцуляк Анастасія).

        Аналізуючи результати олімпіад, можна називати багато об’єктивних причин,  що зумовлюють  ці результати. Але я глибоко переконана, що великою мірою це залежить від  якості  роботи та компетентності педагогів. Наполеглива і систематична робота з обдарованими учнями обов’язково дає свій результат.

            Беручи до уваги наказ  управління  освіти , молоді та спорту  Коломийської РДА «Про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017-2018  н. р.»,  необхідно всім  педагогічним працівникам школи:

  1. Проаналізувати   результати І і ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад та вжити заходів щодо активізації навчально-виховної роботи з обдарованими учнями;
  2. Забезпечити стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, прищеплення навичок дослідницької роботи, поліпшення стану викладання навчальних предметів та підвищення рівня знань, умінь і навичок;
  3. Покращити результативність роботи факультативів, гуртків з метою подальшої активізації форм позакласної та позашкільної роботи з учнями, підвищення рівня навчання з основних дисциплін.

           Заступнику директора школи з НВР   Залеській М. В. слід звернути увагу на необхідність поліпшення підготовки команд до участі у районних олімпіадах і недостатній рівень роботи окремих педагогів  з обдарованою молоддю. Потрібно вже з перших днів нового навчального року кожному вчителю накреслити план роботи з учнями високого рівня навчальних досягнень з метою покращення результативності участі у ІІ етапі олімпіад. І це завдання має стати одним із першочергових завдань освітнього процесу  у 2018-2019  н. р.

Аналіз методичної роботи в школі  за  2017-2018  н .р.

У минулому 2017-2018 н. р. в школі працювало чотири методичні об’єднання:

  • МО вчителів початкових класів (керівник Семчук Л.Й.);
  • МО   вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник  Голей  О. І.);
  • МО  класних керівників  (керівник Данилюк Р.М.);
  • проблемний семінар (керівник Танюк О.П.).

Також працює постійно діючий психолого-педагогічний семінар (керівники ЗалеськаМ. В.,  Царук Г. В.). Складено  відповідні  плани  роботи  методоб'єднань, проводились засідання та відкриті уроки. Проте, у роботі методоб'єднань слід виділити ряд недоліків, про які буде заслухано на серпневій педраді.

Заступнику директора школи з НВР   Залеській М. В.   необхідно  посилити контроль за роботою методичних об'єднань у школі.

        Рекомендую у майбутньому при атестації педагогічних працівників атестаційній комісії об'єктивніше враховувати досягнення вчителя у освітньому процесі, результативність участі в олімпіадах  , участь у методичній роботі, участь у конкурсі «Вчитель року », тощо.

         Слід зазначити , що  у минулому навчальному  році  наша школа  не представила  учасника  районного етапу конкурсу  «Вчитель року -2018».

Організація харчування дітей

    У школі належним чином організовано гаряче харчування. У минулому навчальному році за державні кошти харчувалися тільки діти пільгових категорій: діти, позбавлені батьківського піклування; діти з малозабезпечених сімей (за довідками з управління праці та соціального захисту населення)), діти воїна АТО. Кількість таких дітей постійно змінювалась у зв’язку з поступленням вищезазначених довідок. Вартість харчування на одну дитину складала 21 грн/ день. Інші учні харчувалися за кошти батьків. Шкільну їдальню обслуговує підприємець Мельничук Марія Миколаївна та повар Когут Оксана Володимирівна.  За літо в приміщенні їдальні зроблено поточний ремонт,  є у наявності необхідний інвентар та посуд. Проведено  згідно вимог санітарно-гігієнічні заходи , пройдено працівниками медичний огляд.

Матеріально-технічний та господарський стан школи

      У період з червня по серпень цього року у школі будуть проводитися поточні ремонти усіх класних приміщень. Планується заміна газового котла у у шкільній газовій котельні. На котел , який уже придбаний, кошти виділила Отинійська селищна рада (30 тис. грн.)  Класні кімнати в основному  відремонтовані за кошти батьків і вчителів (благодійна допомога школі). У минулому році Отинійська селищна рада рішенням сесії  виділила кошти на  придбання господарських товарів та матеріалів для проведення поточного  ремонту   (4 тис. грн.). Слід  відзначити, що в цьому питанні нам дуже  допомогли   депутати  селищної ради  Глушкевич Микола  Миколайович (голова піклувальної ради школи) ,  Сенькович Галина  Ярославівна (секретар с/р), Стебельська Ірина Михайлівна ( депутат селищної ради) та селищний голова Кінащук Володимир Петрович. За це їм велика подяка.

 Сьогодні хочу  також подякувати  усім педагогічним працівникам школи , батькам, технічному  і обслуговуючому  персоналу за належну роботу щодо  організації освітнього процесу та забезпечення належних умов роботи нашого освітнього закладу.   

Виконанано також ряд робіт з благоустрою території школи: підкошено окопи, газони та спортивний майданчик, підбілено бордюри, пострижено живопліт, у належному стані знаходяться шкільні квітники, тощо.

У доброму стані знаходиться зовнішнє та внутрішнє озеленення навчального закладу. Зазначу, що до 1 вересня 2017 року поновлено куток державної символіки України у фойє І поверху.

           Аналізуючи господарський стан школи та матеріально-технічне забезпечення, зазначу, що адміністрація школи, залучаючи до співпраці батьківську громадськість,  піклувальну раду, депутатів усіх рівнів, органи місцевого самоврядування  спільно з усіма працівниками школи докладають максимум зусиль для створення належних умов для якісної реалізації освітнього процесу.

        Хочу відзначити, що у минулому  за сприяння  громадських активістів та з ініціативи дирекції школи  була здійснена  дуже важлива справа: на території школи   встановлено  пам’ятник  Т. Г. Шевченку та урочисто відкрито 14  жовтня 2015 року (в день Захисника України).     Відповідно до рішення сесії Отинійської селищної  ради від 17 червня 2015 року  Грабицькій  школі передано бюст великого Кобзаря з с. Отинії

( старий пам’ятник).  Спільно з громадськістю села  не залучаючи жодних коштів з державного бюджету роботи по встановленню пам’ятника виконано вчасно та якісно. 

          Проте,  є ще багато проблемних питань, які спільними зусиллями ми будемо старатися вирішувати.  Зокрема,  слід виділити   найголовніші проблеми:

 -Сучасна організація навчання і виховання у школі вимагає новітньої комп’ютерної техніки.  Як уже було зазначено вище, у  листопаді 2015 року ми обладнали кабінет інформатики новими комп’ютерами , змонтували локальну мережу.  Проте , проблемою залишається  технічне обслуговування даної  техніки: перестановка програм, поновлення антивірусних програм, тощо.  Адміністрація  у минулому навчальному році посприяла  підключенню до шкільних комп’ютерів швидкісного  інтернету.  На даний час у нашому навчальному закладі  це питання налагоджено.

      Зауважу, що кабінетом інформатики повинні користуватися усі педагогічні працівники школи, використовувати комп’ютерні технології у щоденній практиці.  Для цього  кожен учитель обов’язково повинен  добре володіти  навичками роботи  з комп’ютерними програмами.

З початком навчального року буде складено графік роботи кабінету із залученням усіх педагогічних працівників.

 Великою перевагою у даному напрямку є наявність у школі мультимедійного обладнання, що було подароване піклувальною радою школи. Це дає можливість нашим педагогам ширше використовувати комп’ютерні технології у освітньому процесі.

-Другою,  не менш важливою проблемою у школі є заміна і очистка системи опалення та системи водопостачання. Старі, поржавілі металічні труби стають технічно-непридатними до використання. Планується до кінця червня 2018 року провести поточний ремонт системи опалення . Коломийська районна рада виділила на ці роботи 50 тис. грн. Проте, кошторис складено на суму 115 тис. грн. Я подала клопотання до благодійного фонду народного депутата України Юрія Дерев’янка про надання співфінансування вищезазначеного ремонту. Очікуємо відповіді.

Також  вода у загальному водогоні з іржею, що унеможливлює  її  використання для харчових потреб. Проблема пов’язана з старою водонапірною вежею, а у селі центрального водогону немає. З часом потрібно шукати кошти на інший водогін (кринична вода).

Вищезазначені  та інші проблеми стоять на контролі у дирекції  та по мірі можливості будуть вирішуватися.

           Беручи до уваги вищенаведене, аналізуючи роботу школи за минулий 2017-2018 навчальний рік , необхідно взяти до уваги недоліки та упущення і накреслити основні завдання на новий 2018-2019  навчальний рік. Пропоную в ході обговорення цієї доповіді внести доповнення та пропозиції щодо покращення освітнього процесу у школі. Я, як керівник, кожен педагог та  шкільний колектив у  цілому повинні постійно удосконалюватися і йти в ногу з часом.

На порозі у нас реформа освіти. Запровадження нової української школи (НУШ) потребує від керівника ЗЗСО детального вивчення та дієвої організації. Залучаючи державні та спонсорські кошти до 1 вересня 2018 року необхідно створити нове освітнє середовище для навчання дітей

1 класу. Я вже активно займаюся цим питанням, щоб наші найменші школярі (9 учнів ) приступили до навчання по новому і згідно вимог НУШ.

       Модель сучасної української школи ставить нові суттєві вимоги  до кожного вчителя та до кожного  закладу. Головним завданням все ж таки залишається для нас забезпечення якісних освітніх послуг. Кожен керівник ЗЗСО та вчитель  - це тюнер, модератор, фасилітатор, коучер, ментор…Це той, що не тільки організовує і дає знання, а направляє, дає траєкторію для подальшого розвитку особистості дитини. Я бажаю нам усім такими стати для наших вихованців.         

Та, найголовніше, що я нам усім бажаю: миру в Україні!  Єдності і злагоди між  усіма нами! Незалежності, цілісності і процвітання рідній українській державі!...Нехай герої будуть ЖИВІ, нехай не плачуть дружини і матері, нехай українські діти безтурботно і щасливо навчаються та виховуються у рідних українських школах…

Я  вірю:  все у нас буде добре!!!

Грабицька гімназія

Коломийської районної ради

Івано-Франківської області

ПРОТОКОЛ

загальних зборів

Дата проведення зборів: 02 червня 2019 року.

Час проведення: 14.00.

Місце проведення: актова зала  Грабицької гімназії.

Присутні на зборах: 25 працівників гімназії, 52 батьків.

Запрошені: В. П. Кінащук, голова Отинійської селищної ради; В. М. Змага, депутат Коломийської районної ради;  О. М. Гуцуляк, волонтер, громадський активіст; І. М. Стебельська, депутат Отинійської селищної ради; члени піклувальної ради закладу освіти.

Голова зборів:  Залеська Мар’яна Володимирівна,  заступник директора  з навчально-виховної роботи.

Секретар зборів:   Танюк Ольга Петрівна, вчитель математики.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Про  проведення  звіту директора Грабицької  гімназії Данилюк Руслани Миколаївни за 2018-2019 навчальний рік.

Слухали: Данилюк Руслану Миколаївну,  директора гімназії,  яка доповіла про свою роботу  за 2018-2019 навчальний рік. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що  щорічне звітування  керівників  здійснюється  з  метою  подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління  освітою, поєднання державного і громадського  контролю за   прозорістю   прийняття  й  виконання  управлінських   рішень, запровадження  колегіальної  етики  управлінської   діяльності   у навчальних  закладах,  що базується на принципах  взаємоповаги  та позитивної мотивації.   

  Руслана Миколаївна інформувала про те, що завдання звітування:    

-   забезпечити   прозорість,  відкритість  і  демократичність управління навчальним закладом;   

-  стимулювати вплив громадськості на прийняття  та  виконання керівниками  закладів освіти   відповідних  рішень   у   сфері управління закладом.

 (Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року №178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю»)

(Доповідь додається до протоколу)

         Проте, Данилюк Р. М. зауважила на тому, що відкритість та прозорість у її  управлінській діяльності завжди мали і мають місце, оскільки це принципова її позиція як керівника ЗЗСО, так і життєва людська позиція. З самого початку  роботи на даній посаді Руслана Миколаївна обрала демократичний шлях управління, де існують тісна співпраця та партнерські відносини між усіма учасниками освітнього процесу.

           За підсумками прослуханої доповіді, беручи до уваги роботу  Грабицької гімназії  протягом 2018-2019 навчального року,  проведено таємне голосування з визначенням рівня  роботи директора  гімназії

Данилюк Руслани Миколаївни (задовільна робота, незадовільна робота).

Результати голосування:

За: 82 особи (задовільна робота).   Проти: 0 осіб.    Утрималось: 0 осіб.

УХВАЛИЛИ:

  1. Роботу директора Грабицької  гімназії Данилюк Руслани Миколаївни за 2018-2019 навчальний рік вважати задовільною.

Голова зборів:                      М. В. Залеська

Секретар зборів:                 О. П. Танюк

ДОПОВІДЬ

Звіт директора Грабицької гімназії

 Данилюк Руслани Миколаївни

 за 2018-2019 навчальний рік

Освіта — найважливіше із земних благ,

якщо вона найвищої якості.

 Інакше вона абсолютно даремна.

Дж. Р. Кіплінг

            ХХІ століття – це час переходу до високотехнологічного інформаційного суспільства, у якому якість людського потенціалу, рівень освіченості і культури всієї нації набувають вирішального значення для економічного і соціального поступу країни. Інтеграція і глобалізація соціальних, економічних і культурних процесів, які відбуваються у світі, перспективи розвитку української держави вимагають оновлення системи освіти.  Входження України до світового освітнього простору зумовлює приведення вітчизняних освітніх стандартів у відповідність із нормами світового товариства. Провідний напрямок освітньої діяльності в ЗЗСО – навчання і виховання молоді, здатної самостійно діяти і приймати відповідальні рішення у надзвичайно динамічних політичних та соціально-економічних ситуаціях.

Головним завданням освітньої політики ЗЗСО є створення такого освітнього середовища, яке:

а) соціально, ментально і культурно відтворює потреби суспільства й держави;

б) одночасно органічно вписується в національну та міжнародну системи освіти, відображаючи їх загальнолюдські потреби та інтереси;

в) формує всебічно розвинену та соціально зрілу особистість, яка володіє вміннями й навичками, необхідними людині ХХІ століття.

Освітнє середовище кожного  ЗЗСО максимально обмежує вплив негативних рис суспільства на випускника та формує з учнів майбутню українську еліту. Сучасна освіта разом із засвоєнням базових знань має навчити того, хто вчиться, самостійно оволодівати новими знаннями та спонукати особистість до навчання впродовж усього життя. В цьому контексті сформувався й підхід до виховної роботи в закладі, яка будується на основі шанобливого ставлення до особистості, на визнанні й реальному дотриманні прав людини у всіх сферах її діяльності і, насамперед, у процесі навчання.

Входження молодого покоління в глобалізований, динамічний світ, у відкрите суспільство підносить роль життєвої та соціальної компетентності учнів освітнього закладу.

     У зв’язку з цим, актуальним завданням адміністрації гімназії та педагогічного колективу є формування в учнів  основних компетенцій.

              Згідно Закону України «Про освіту» проводиться обов’язкове щорічне  звітування  керівників, яке здійснюється  з  метою  подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління  освітою, поєднання державного і громадського  контролю за   прозорістю   прийняття  й  виконання  управлінських   рішень, запрова-дження  колегіальної  етики  управлінської   діяльності   у навчальних  закладах,  що базується на принципах  взаємоповаги  та позитивної мотивації.    Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55, згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року №178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно- технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю»)

керівники дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів щорічно по завершенню навчального року (червень — липень) мають звітувати перед педагогічними колективами, батьківськими комітетами, радами та піклувальними радами навчальних закладів про виконану роботу за рік на їх спільному засіданні.

  Завдання  щорічного звітування:    

-   забезпечити   прозорість,  відкритість  і  демократичність управління  закладом освіти;   

 -  стимулювати вплив громадськості на прийняття  та  виконання керівниками    закладів  відповідних  рішень   у   сфері управління  ЗЗСО.

Аналіз роботи Грабицької гімназії

за минулий 2018-2019 навчальний рік

       У 2018-2019  навчальному році робота нашого закладу освіти була спрямована на виконання  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  Державних стандартів освіти, навчальних планів  Міністерства освіти; реалізацію державних та регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

        Заклад освіти здійснює свою діяльність відповідно до оновленого статуту, затвердженого сесією Коломийської районної ради 31 січня 2019 року. Статут Грабицької гімназії затверджено у новій редакції та з моменту затвердження Грабицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів перейменована у Грабицьку гімназію. Ця процедура була проведена на виконання Закону України « Про Освіту», що введений у дію з вересня 2017 року. Наступним кроком нас чекає ліцензування закладу, що буде проводити найближчим часом департамент освіти Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Стан шкільної мережі

        Дирекцією та  педагогічним колективом Грабицької гімназії  проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.  Всіх дітей  шкільного віку залучено до навчання. У закладі працювало 9 класів:

в тому числі: 1-4-х—4 класи, 5-9-х—5 класів. Також діяла група дітей старшого дошкільного віку (п’ятиліток), у якій налічувалось  6  дітей.

Мова навчання - українська.  Станом на  01. 09.2018 р.  кількість учнів становила  105 чол.  Середня наповнюваність  у класах складала 12 учнів.

Доцільно тут зазначити, що у зв’язку з невеликою кількістю дітей у нашому закладі освіти, середня вартість навчання нашого учня  за рахунок освітньої субвенції значно вища за середню по Україні.  У минулому році вона становила 19 971,8 грн. Середня вартість навчання одного учня у Коломийському районі   становила  13 107,75. Ми п’яті знизу  (після Назірної, Сідлища, Раківчика та Старого Гвіздця).

Тому, нам важливий кожен учень. Я, як керівник, стараюся залучати до навчання у нашому закладі максимально-можливу кількість дітей, проводжу бесіди з батьками із с. Закрівці (навчання у 5 класі після закінчення Закрівецької початкової школи). Також   усіляко працюю над створенням позитивного іміджу  Грабицької гімназії  з метою заохочення батьків до вибору нашого закладу.

        Випускників у цьому  навчальному році – учнів  9 класу - 11 .

З 1 вересня 2018 року  організовано  індивідуальне  навчання дитини 1 класу Сарахман Ангеліни Віталіївни. Також   працювала група продовженого дня (0,75 ставки, 30 дітей).

      У наступному 2019-2020  навчальному році в гімназії  кількість учнів  дещо зменшиться: за попередніми підрахунками  у нашому закладі освіти буде навчатися  99 учнів.

 Зокрема:

1 клас – 6 дітей;

2 клас – 10  дітей;

3 клас – 14  дітей;

4 клас –  10 дітей;

5 клас – 14  дітей;

6 клас – 13  дітей;

7 клас – 14  дітей;

8 клас – 10  дітей;

9 клас – 8 дітей. 

Дошкільна  група налічуватиме  6  дітей.

         Також хочу зауважити, що адміністрація гімназії  створює всі умови для навчання  дітей з особливими освітніми потребами. Так, з 01.09.2017 року у закладі  працює  клас з   інклюзивним навчанням  (дитина з особливим освітніми потребами Голей Артем), у цьому році – це інклюзивний  2 клас.  Також з 5 листопада2018 року відкрито ще один інклюзивний клас - 1 (дитина з особливим освітніми потребами Семців Денис). Це дає великі можливості для  повноцінного   розвитку та навчання  особливих дітей . Такі учні мають додатковий педагогічний супровід: введено посади асистентів вчителів, проводяться корекційно-розвиткові  заняття. Проте проблемою стала  відсутність спеціаліста-логопеда. Мною активно велись пошуки  даного спеціаліста, але результату не було. В телефонному режимі проводились бесіди щонайменше з 5  особами. З різних причин вони відмовились від  запропонованої  роботи. В наступному навчальному році, сподіваюсь, я знайду такого спеціаліста і запрошу його до нас на роботу (це 4 тижневі години). Це  вимога інклюзивного навчання. Але і в цьому році  за сприянням асистентів вчителів зазначені діти одержували логопедичні консультації в Коломийському Інклюзивно-ресурсному центрі.   Питання інклюзії  у гімназії потребує  певних вимог та особливого контролю  з боку адміністрації  закладу освіти.  Я особисто була зацікавлена у організації інклюзивного навчання в нашому  закладі, поскільки це вимога часу та дає можливість повноцінно і максимально-можливо розвивати дитину з особливими освітніми потребами, не ізолюючи її від здорового суспільства.  Дане питання зобов’язуюсь і надалі тримати на постійному контролі, створюючи всі належні умови для навчання таких дітей та дотримуючись усіх нормативних документів і чинного законодавства.

        На виконання  Закону України «Про освіту», статті 6. Закону України «Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12. 04. 2000р. №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 №406 « Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77-РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку»  у гімназії було організовано  належну роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу.  На даний час  усього таких дітей    - 98 .     

Усі вони охоплені навчанням. Я особисто беру під свій контроль навчання всіх дітей з мікрорайону  нашого освітнього закладу (село Грабич).

Виконання статті 10  Конституції України,

Закону України «Про мови»

                Реалізовані практичні заходи щодо дотримання в нашій гімназії мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. Освітній  процес здійснюється українською мовою. Щорічно перевіряється стан викладання української мови та літератури. У кожному класі оформлені куточки державної символіки. Наші учні  брали участь у конкурсах знавців рідної мови імені Петра Яцика та Т. Г. Шевченка, олімпіадах з української мови і літератури. У лютому проведено Тиждень рідної мови, у березні – Шевченківський тиждень.

                                              Кадрове забезпечення

             У 2018-2019  навчальному році в закладі налічувалось 26 вчителів. З них  1    педагог  знаходився  у відпустці по догляду за дитиною до трьох років (Стебельська І. М.). Більшість  вчителів  має повну вищу освіту,  2  особи  мають середню спеціальну освіту  ( Мандзюк І. І.,  Романюк М. Й.).

Протягом року гімназія  була забезпечена кадрами повністю. Крім педагогічних працівників працює у закладі  7 осіб обслуговуючого персоналу, в тому числі  2 сезонні працівники (оператори  котельні). Педагогів пенсійного віку у нас немає.

 Якісний склад педагогічного колективу на кінець навчального року становив:

   а) кваліфікаційні категорії:

- спеціаліст вищої категорії  -  10    осіб;

- спеціаліст І категорії  -          5   осіб;

- спеціаліст ІІ категорії  -        8   осіб;

- спеціаліст  -       3   особи;

б) педагогічні звання:

- старший учитель -      осіб.

           Для стимулювання творчого професійного росту вчителів широко використовується можливість атестації педагогічних кадрів.

           У 2018-2019  н. р. проходили атестацію такі вчителі:

Михайлишин Л. Р., Курчій І. Р., Гуцуляк І. І., ВасилашкоВ. Р., Голей О. І., Юркевич О. М.  Було  затверджено графік проведення атестації, вчасно  підготовлено атестаційні матеріали.

        Вивчався стан роботи вищезазначених працівників, який заслуховувався на педагогічних радах. Своєчасно було проведено творчий звіт  вчителів, що атестувалися   та засідання атестаційної комісії;  належним чином оформлені робочі  портфоліо, складені характеристики і атестаційні листи, підготовлені інші документи. Атестація проводилась згідно чинного Положення про атестацію педагогічних працівників.       

         У  закладі є перспективний план проходження учителями курсів підвищення кваліфікації та перспективний план атестації.

        За сприянням методичного центру управління  освіти, молоді та спорту Коломийської РДА  педагогічні працівники гімназії своєчасно проходять вищезазначені курси.

       В цілому педагогічний колектив згуртований, панує атмосфера співпраці та взаємодопомоги.

       З метою мотивації подальшого навчання учнів у 10 класі  Отинійського ліцею постійно проводиться відповідна робота з учнями- випускниками та їх батьками. Так,  цього року  у Отинійському ліцеї  будуть   продовжувати своє навчання  2 учнів   нашої  гімназії : Танюк Юлія, Глушкевич Софія (10 клас).  У минулому році  також там продовжили навчання 2 учнів:  Букіна Анна та Мандзюк Вероніка (11 клас).

           Грабицька  гімназія тісно співпрацює з Отинійським ліцеєм та з іншими  закладами освіти. Зокрема , на базі нашого закладу освіти  працював гурток від  Отинійської дитячої  художньо-ремісничої школи. Учні з великим задоволенням відвідували цей гурток. Також  окремі  наші діти  є учнями  Отинійської дитячої  музичної  школи. Слід зазначити, що за сприянням адміністрації  гімназії,  у нашому навчальному закладі  діють гуртки від Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості  (гурток хореографії «Джерельце», гурток декоративно-прикладного мистецтва). Працюють щорічно  гуртки художньої самодіяльності (хор молодших класів, хор старших класів, ансамбль дівчат). Дієвість у нашій гімназії різноманітних гуртків забезпечує максимальні можливості для розвитку творчих здібностей учнів. У цьому, я, як керівник, максимально сприяю, створюючи всі необхідні  умови.

        У наступному навчальному році ми плануємо і надалі продовжувати цю роботу та максимально сприяти розвитку здібностей та талантів підростаючої молоді.

       Підсумки  освітнього процесу у гімназії  за 2018-2019 н. р.

       Аналізуючи  роботу  Грабицької гімназії  за минулий навчальний рік, слід зазначити, що всі педагогічні працівники  закладу приклали багато зусиль для того, щоб освітній  процес відбувався на належному рівні і з добрими результатами.

         В початкових класах налічувалось   48 учнів,   7   з них закінчили навчальний рік з високими результатами та нагороджені Похвальними листами.

У  5-9  класах навчалося  57 учнів , з них вчилися  на відмінно  6  школярів.

З  11   випускників   9   класу  2  дівчат закінчують  нашу  гімназію  з відзнакою.

За попередніми даними,  всі  випускники  2019 року будуть продовжувати навчання у коледжах, Отинійському  ліцеї та  Отинійському  ПЛЕТі.  Адміністрація  закладу  постійно контролює подальше навчання випускників та інформує щорічно про це у вересні   в управління освіти , молоді та спорту Коломийської РДА.

           Серед учнів нашого закладу цього року  є троє дітей, позбавлених батьківського піклування: Петрова Анастасія, Горбань Іван та Горбань Денис.  Вікторія  Горбань у минулому 2018 році  закінчила школу  продовжує навчання у Отинійському ПЛЕТі.   Дана категорія  дітей  повністю забезпечена безкоштовним гарячим харчуванням  на суму  21  гривень (з розрахунку на одного  учня щоденно), забезпечено  учнівською формою за кошти  районного управління освіти ( один раз на два роки видається форма).  Класні керівники, практичний психолог  Царук Г. В.  та всі педагогічні працівники проводять відповідну роботу з даними дітьми, залучають їх  до гурткової та позакласної роботи.

Надалі також планується відповідна робота з дітьми пільгових категорій.

             Серед  учнів нашого закладу є діти воїна АТО :  Шпак Владислав (9 клас), Шпак Анастасія (3 клас). Ці  учні  знаходяться  під особливою опікою педагогів  і  практичного психолога, залучені до позакласної та гурткової роботи, забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

             Протягом минулого навчального року  вся управлінська діяльність адміністрації  гімназії  була спрямована на вирішення науково-методичної проблеми : « Формування громадсько-свідомого компетентного випускника  базової школи  шляхом використання у освітньому процесі  інноваційних   технологій».  Вважаю, що робота педагогічного колективу щодо реалізації даної проблеми була належним чином організована, сприяла підвищенню рівня педагогічної майстерності, була направлена на розв’язання проблемних питань, які стояли перед педагогами в період професійного росту, дала можливість провести аналіз діяльності вчителів, результативніше впроваджувати у практику елементи передового педагогічного досвіду та інноваційні освітні технології. 

           Центром методичної роботи у гімназії була робота педагогічної ради, головою якої згідно відповідного  Положення є директор  освітнього закладу. Робота педрад була належним чином організована, добре були підготовлені засідання, використано у роботі педрад інноваційні освітні технології та нормативні документи. Рішення педрад адміністрація закладу тримає на контролі.      

            Вчителі нашої гімназії  тісно співпрацюють з  районним методичним центром , беруть участь у засіданнях районних методичних об’єднань. Активність     педагогічних працівників  у методичній роботі  гімназії та району враховується   атестаційною комісією  при проведенні чергової атестації. Я  у минулому році особисто була членом обласної авторської творчої майстерні керівників ЗЗСО (АТМП). Нашою групою підготовлено до друку навчально-методичний посібник «Коучинг як ефективна технологія розвитку успішного вчителя». Я саме працювала над питанням «Використання коучингових технологій у роботі з громадськістю» та поділилася  своїми напрацюваннями  з педагогами  на засіданні педагогічної ради.

             На належному рівні у гімназії проводилась виховна робота, що була систематичною і цілеспрямованою. Слід відзначити добру роботу педагога-організатора   Мельник Уляни Іванівни.  Вона старається виконувати всі основні завдання, поставлені  її посадовими обов’язками. Проводились  щопонеділка організаційні лінійки,  згідно плану - загальношкільні масові заходи, тематичні лінійки. Особливої уваги у виховному процесі  було приділено  питанню національно-патріотичного виховання  молоді  згідно виховному напряму «Ціннісне ставлення особистості до держави і суспільства». Систематично проводилися різноманітні  патріотичні заходи .

Відбувалася тісна співпраця з волонтерами АТО, неодноразово проводилися благодійні  акції  потребуючим : воїнам АТО,   вимушеним переселенцям зі сходу… Хочу подякувати за співпрацю волонтеру та громадському активісту Олександру Михайловичу Гуцуляку.  Завдяки йому наші посилки, подарунки, малюнки дітей  радували героїв-захисників на передовій. Ми неодноразово одержували слова вдячності  від воїнів. Подяки та прапори з передової  можна побачити у фойє І поверху.

          Також здійснювалася співпраця з Коломийським Товариством Червоного Хреста.  У наступному  2019-2020  навчальному  році ми  надалі  будемо  продовжувати  цей напрямок  роботи. Сьогодні, як ніколи, на нас, педагогів  покладено надважливе завдання: формування українця-патріота, громадсько-свідомої особистості.

       Також ведеться певна робота з профілактики правопорушень у  закладі.

Психологічний супровід  освітнього процесу та відповідну роботу з правопорушниками вела практичний психолог  Царук Галина Василівна.   Спільно з адміністрацією гімназії, педагог-організатор  Мельник  У. І.  і  психолог  Царук Г. В. своєчасно виявляли  дрібні правопорушення і як наслідок – не допустили серйозних проступків і порушень дисципліни серед учнів закладу.  Разом у співпраці з класними керівниками та батьками слід і надалі вести  систематичну  роботу з профілактики  правопорушень .

            Аналізуючи далі виховну роботу у Грабицькій гімназії, хочу відзначити результативність діяльності усіх класних керівників.  Протягом  року проведено різноманітні класні  виховні години, позакласні заходи, що в цілому відповідало  річному плану роботи  закладу та планам класних керівників.  Виховні плани класів  (з друкованою основою)  складені відповідно до вимог діючої  програми «Основні орієнтири виховання учнів

1-11 класів загальноосвітніх закладів України».

           Добре  працювало учнівське самоврядування.  У  минулому  2018-2019 навчальному  році   гімназія  працювала  за моделлю  виховної системи  закладу «Національно-патріотичне виховання» .   Слід   і надалі здійснювати відповідну  роботу усім класним керівникам 1-9 класів під керівництвом педагога-організатора  Мельник У. І. над  визначеним  виховним напрямком (реалізація моделі).

                Хочеться відзначити добрі досягнення нашої гімназії  у художній самодіяльності в минулому навчальному році.  Діє учительський хор (під керівництвом  вчителя музичного мистецтва    Мандзюка І. І.). Зазначу, що ми одержали Грамоту районної організації профспілки працівників освіти (Грамота додається). Також  8  років  поспіль  ми займаємо призові  місця у районному конкурсі  фольклорно-етнографічних колективів  та конкурсі  Розколяди.  З добрими результатами відбувся і  огляд художньої самодіяльності    у 2019  році.   Відзначено     танцювальний колектив «Джерельце»,  яким  керує талановитий  педагог – вчитель гуртка хореографії   Стебельська  І.М. та сімейний квартет «Оберіг» родини Чернецьких.

            Наш  танцювальний колектив представив свою роботу   31 травня  

 м. Коломиї  (Народний дім) на районному фестивалі « Таланти писанкової   Коломийщини».

         Виступаючи на сцені, наші учні не тільки показали свої  здібності і таланти, а й  відтворили   ефективність роботи  педагогів , що великою мірою впливає на загальний імідж  нашого навчального закладу.

            Сьогодні ще раз хочу подякувати всім педагогічним працівникам за добру роботу та творчий ентузіазм.  Надіюся, що у наступному навчальному році  художня  самодіяльність  нашого закладу  покаже не менші здобутки.

       На належному рівні при гімназії цього року  організовано роботу відпочинкової  зміни «Дивосвіт». Проводяться екскурсії,  конкурси,перегляд кінофільмів у  шкільному кінозалі, тощо. Діти з великим задоволенням відвідують табір.

Участь закладу у різноманітних конкурсах

          У минулому навчальному році учні  гімназії брали участь у районних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах:

  1. Конкурсі знавців української мови та літератури імені П. Яцика (вчителі Голей О.І. , Курчій І. Р., вчителі початкових класів);
  2. Конкурсі  учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка

(з української мови та літератури);

         Протягом навчального року угімназіїтакожпроведенорядцікавих змагань та конкурсів,нашіучніактивно беруть участь і у міжнародних інтерактивнихконкурсах:

  •  «Кенгуру» - з математики  (вчитель Танюк О. П.);
  • «Грінвіч» - з англійської мови ( вчитель Глушкевич О. І.);
  • «Соняшник» -з української мови та літератури (вчитель Голей О. І.).

Робота  бібліотеки

           Організовано і своєчасно проводилась  відповідна  робота бібліотекарем  гімназії     Романюк М.Й. щодо вивчення читацьких інтересів учнів  і вчителів, забезпечення  дітей  підручниками.

Мирослава Йосипівна сумлінно виконує свої посадові обов’язки, добре володіє комп’ютером. Виконуючи роботу діловода, є незамінним помічником адміністрації  закладу.

           Проблемою  залишається  відсутність передплати періодичних видань через брак коштів. У минулому році за кошти Отинійської селищної ради було передплачено місцеві видання газет.  Відзначу, що минулого року ми об’єднали у  приміщенні  гімназії  сільську та шкільну бібліотеки. І Мирослава Йосипівна з усім справляється.

Результативність

участі учнів Грабицької  гімназії

у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

в 2018-2019 навчальному році

               Наш заклад освіти активно щорічно бере участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах. Так, у минулому році, наша  гімназія   представила чи не найбільше учасників ІІ етапу  предметних олімпіад серед гімназій району. Більшість результатів – в першій десятці або «золота серединка».  А учениця 9 класу Танюк Юлія здобула призове ІІ місце у ІІ етапі олімпіади з фізики та брала участь в обласному етапі (вчитель Танюк Ольга Петрівна).  Дякую вчителю та дитині за високі результати.

        Аналізуючи результати олімпіад, можна називати багато об’єктивних причин,  що зумовлюють  ці результати. Але я глибоко переконана, що великою мірою це залежить від  якості  роботи та компетентності педагогів. Наполеглива і систематична робота з обдарованими учнями обов’язково дає свій результат.

            Беручи до уваги наказ  управління  освіти , молоді та спорту  Коломийської РДА «Про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018-2019  н. р.»,  необхідно всім  педагогічним працівникам закладу:

  1. Проаналізувати   результати І і ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад та вжити заходів щодо активізації  роботи з обдарованими учнями;
  2. Забезпечити стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, прищеплення навичок дослідницької роботи, поліпшення стану викладання навчальних предметів та підвищення рівня знань, умінь і навичок;
  3. Покращити результативність роботи факультативів, гуртків з метою подальшої активізації форм позакласної та позашкільної роботи з учнями, підвищення рівня навчання з основних дисциплін.

           Заступнику директора  з НВР   Залеській М. В. слід звернути увагу на необхідність поліпшення підготовки команд до участі у районних олімпіадах і недостатній рівень роботи окремих педагогів  з обдарованою молоддю. Потрібно вже з перших днів нового навчального року кожному вчителю накреслити план роботи з учнями високого рівня навчальних досягнень з метою покращення результативності участі у ІІ етапі олімпіад. І це завдання має стати одним із першочергових завдань освітнього процесу  у 2019-2020  н. р.

      Хочеться ще раз відзначити  випускника Грабицької школи 2018 року Ярослава Дутчака, який став нашою великою гордістю. Навчаючись у Івано-Франківському базовому медичному коледжі, він показав високий результат підготовки базової освіти. Ми отримали подяку від  адміністрації коледжу.  Так, на олімпіаді з хімії у коледжі Ярослав посів І місце, а також нещодавно  він  представляв Івано-Франківську область  на Всеукраїнському конкурсі з історії та державотворення. Такі моменти заперечують неправильну думку багатьох людей, що сільська школа не дає якісної освіти. Можливо, саме у таких закладах  формуються  високоінтелектуальні та духовно-багаті особистості.

Аналіз методичної роботи   за  2018-2019  н. р.

У минулому 2018-2019 н. р. в гімназії  працювало чотири методичні об’єднання:

  • МО вчителів початкових класів (керівник Семчук Л.Й.);
  • МО   вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник  Голей  О. І.);
  • МО  класних керівників  (керівник Данилюк Р.М.);
  • проблемний семінар (керівник Танюк О.П.).

Також працює постійно діючий психолого-педагогічний семінар (керівники Залеська М. В.,  Царук Г. В.). Складено  відповідні  плани  роботи  методоб'єднань, проводились засідання та відкриті уроки. Проте, у роботі методоб'єднань слід виділити ряд недоліків, про які буде заслухано на серпневій педраді.

     Заступнику директора  з НВР   Залеській М. В.   необхідно  посилити контроль за роботою методичних об'єднань  Грабицькій гімназії.

        Рекомендую у майбутньому при атестації педагогічних працівників атестаційній комісії об'єктивніше враховувати досягнення вчителя у освітньому процесі, результативність участі в олімпіадах, участь у методичній роботі, участь у конкурсі «Вчитель року», тощо.

         Слід зазначити , що  у минулому навчальному  році  наша  гімназія   представила  учасника  районного етапу конкурсу  «Вчитель року -2019» у номінації  « Вчитель інклюзивного класу». Участь у зазначеному конкурсі брала  Савчук Любов Володимирівна,  вчитель 2 класу.

Організація харчування дітей

       У нашій гімназії  належним чином організовано гаряче харчування. У минулому навчальному році  за державні кошти харчувалися тільки діти пільгових категорій: діти, позбавлені батьківського піклування; діти з малозабезпечених сімей (за довідками з управління праці та соціального захисту населення), діти воїна АТО, діти з ООП, дитина ліквідатора аварії  на Чорнобильській АЕС.  Кількість таких дітей постійно змінювалась у зв’язку з поступленням вищезазначених довідок. Вартість харчування на одну дитину складала 21 грн/ день. Інші учні харчувалися за кошти батьків.  Шкільну їдальню обслуговує підприємець Мельничук Марія Миколаївна та повар Кушнір Лідія Василівна.  В приміщенні їдальні  щорічно здійснюється поточний ремонт,  є у наявності необхідний інвентар та посуд. Проведено  згідно вимог санітарно-гігієнічні заходи , пройдено працівниками медичний огляд.  У ІІ семестрі цього навчального року спільно з батьками нам вдалося організувати питтєвий режим дітям. Закуплено очищену питтєву воду та встановлено куллєри. Тепер  наші діти мають змогу споживати воду  відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.       

Матеріально-технічний та господарський стан школи

      У період з червня по серпень кожного   року  проводяться поточні ремонти усіх класних приміщень. Минулого року  замінено  газовий котел  у у шкільній газовій котельні. На котел  кошти виділила Отинійська селищна рада (30 тис. грн.).  Класні кімнати в основному  ремонтуються  за кошти батьків і вчителів (благодійна допомога).

Сьогодні хочу  також подякувати  усім педагогічним працівникам Грабицької гімназії , батькам, технічному  і обслуговуючому  персоналу за належну роботу щодо  організації освітнього процесу та забезпечення належних умов роботи нашого  закладу.   

Виконано також ряд  робіт з благоустрою території  закладу: підкошено окопи, газони та спортивний майданчик, підбілено бордюри, пострижено живопліт, у належному стані знаходяться  квітники, тощо.

У доброму стані знаходиться зовнішнє та внутрішнє озеленення  закладу.

           Аналізуючи господарський стан  Грабицької гімназії  та матеріально-технічне забезпечення, зазначу, що адміністрація  закладу, залучаючи до співпраці батьківську громадськість,  піклувальну раду, депутатів усіх рівнів, органи місцевого самоврядування  спільно з усіма працівниками гімназії  докладають максимум зусиль для створення належних умов для якісної реалізації освітнього процесу.

          Проте,  є ще багато проблемних питань, які спільними зусиллями ми будемо старатися вирішувати.  Зокрема,  слід виділити   найголовніші проблеми:

 -Сучасна організація навчання і виховання у кожному світньому закладі  вимагає новітньої комп’ютерної техніки.  Як уже було зазначено вище, у  листопаді 2015 року ми обладнали кабінет інформатики новими комп’ютерами (за сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Олександра Михайловича Левицького), змонтували локальну мережу.  Проте , проблемою залишається  технічне обслуговування  даної  техніки: перестановка програм, поновлення антивірусних програм, тощо.  Адміністрація  у минулому  посприяла  підключенню до шкільних комп’ютерів  швидкісного  інтернету.  На даний час у нашому закладі освіти  це питання налагоджено, підключено вай-фай мережу та розширено її за допомогою ретранслятора  інтернету.

      Зауважу, що кабінетом інформатики повинні користуватися усі педагогічні працівники гімназії, використовувати комп’ютерні технології у щоденній практиці.  Для цього  кожен учитель обов’язково повинен  добре володіти  навичками роботи  з комп’ютерними програмами.

З початком навчального року буде складено графік роботи кабінету із залученням усіх педагогічних працівників.

         Великою перевагою у даному напрямку є наявність у  гімназії   мультимедійного обладнання, що було подароване піклувальною радою. Це дає можливість нашим педагогам ширше використовувати комп’ютерні технології у освітньому процесі.

         Другою,  не менш важливою проблемою  стала заміна і очистка системи опалення та системи водопостачання. У минулому році за державні кошти (Коломийська районна рада виділила на ці роботи 50 тис. грн.) проведено ремонт системи опалення, замінено старі батареї на нові у всіх кабінетах початкових класів. Проте, частина системи опалення і надалі потребує капітального ремонту і заміни. Старі, поржавілі металічні труби стають технічно-непридатними до використання. Також  вода у загальному водогоні з іржею, що унеможливлює  її  використання для харчових потреб. Проблема пов’язана з старою водонапірною вежею, а у селі центрального водогону немає. З часом потрібно шукати кошти на інший водогін (кринична вода). Як уже було вище зазначено, ми купуємо очищену питтєву воду.

Також у цьому навчальному році нам вдалося провести капітальний ремонт основного шкільного водогону на суму близько 40 тис грн.: замінено металічні труби, які вийшли з ладу, на нові пластикові труби, вмонтовано новий глибинний насос, замінено електролічильник у водокачці. Ремонтні роботи проводив приватний підприємець Драч Михайло Миколайович, але  за виконану роботу цій фірмі ще не проплачено ні копійки. Вкотре просимо Отинійську селищну раду посприяти нам у цьому, оскільки районний бюджет не виділив на це коштів.

Вищезазначені  та інші проблеми стоять на контролі у дирекції  та по мірі можливості будуть вирішуватися.

           Беручи до уваги вищенаведене, аналізуючи роботу  Грабицької гімназії за минулий 2018-2019 навчальний рік , необхідно взяти до уваги недоліки та упущення і накреслити основні завдання на новий 2019-2020  навчальний рік. Пропоную в ході обговорення цієї доповіді внести доповнення та пропозиції щодо покращення освітнього процесу у школі. Я, як керівник, кожен педагог та  весь педагогічний  колектив у  цілому повинні постійно удосконалюватися і йти в ногу з часом.

            Добре проводиться у нас спортивно-масова робота. На балансі гімназії є  приватизований спортивний майданчик, пристосований спортивний зал, методичний спорткабінет, в якому зберігається спортивний інвентар. Сьогодні хочу подякувати депутату Івано-Франківської обласної ради  Олександру Михайловичу Левицькому за виділені 10 тис. грн. (восени 2018 року) на придбання спортивного інвентарю. Наші учні активно беруть участь у різних спортивних змаганнях, з великим задоволенням відвідують уроки фізичної культури, є активними вболівальниками на сільських футбольних турнірах , що вже декілька років поспіль проводяться у вересні під гаслом «Кубок  миру, дружби та єдності» за сприяння сільських футбольних активістів. Також ми проводили протягом навчального року з учнями різноманітні патріотичні флешмоби. Дякую вчителю фізичної культури Івану Івановичу Гуцуляку та іншим вчителям, що організовували  зазначені заходи.

            У нашому закладі  освіти в минулому навчальному році , як і по всій Україні, стартувала  освітня реформа. Запровадження  нової української школи (НУШ) потребує від керівника ЗЗСО детального вивчення та дієвої організації. Залучаючи державні та спонсорські кошти до 1 вересня 2018 року ми  створили  нове освітнє середовище для навчання дітей 1 класу. Придбано нові учнівські меблі, шафу-стелаж, багатофункціональний принтер, ноутбук, ламінатор, дидактичний матеріал, тощо. Сьогодні ми починаємо роботу щодо організації  освітнього середовища НУШ для майбутніх першокласників у наступному 2019-2020 навчальному році.  Слід все зробити  для того, щоб наші найменші школярі (а це 6 учнів  1 класу та 10 учнів 2 класу ) приступили до навчання  по новому і згідно вимог НУШ. Хочу подякувати вчителю 1 класу Василашко Вірі Романівні за належну роботу в умовах НУШ. Також дякую за сприяння депутату Коломийської районної ради Володимиру Миколайовичу  Змазі, який з депутатських коштів  виділив для першого класу минулого року 15 тис. грн. на придбання смарт-телевізора, а цього року виділив 2 тис. грн. на шафу-стелаж також для нового 1 класу. Але слід зазначити, що НУШ –це не нові меблі чи техніка. Це насамперед  нові підходи до організації освітнього процесу; це інтегроване навчання, що більше наближає дітей  до життя;  це невимушений мотивований комплексний освітній процес, спрямований на формування освіченої,  духовно-моральної,  компетентної, пристосованої до життя особистості.

          Хочу приємно відзначити, що в ІІ семестрі цього навчального року із залишку освітньої  субвенції  в нашу гімназію придбано обладнання  для кабінету хімії та біології на загальну суму понад 120 тис. грн.: це реактиви, хімічний посуд, лабораторні штативи та інше обладнання; а також – техніка: інтерактивна дошка з проектором, ноутбук. Далеко не кожний заклад освіти може похвалитися таким обладнанням. І найголовніше  - це обладнання вже у дії. В травні місяці учні мали змогу виконувати необхідні лабораторні досліди,  робили  вправи на інтерактивній дошці.  І знову я хочу сказати слова вдячності управлінню освіти Коломийської райдержадміністрації в особі начальника управління Галини Іванівни Микитюк  за сприяння у покращенні матеріально технічної бази нашого закладу освіти.

       Підвівши підсумки своєї роботи на посаді керівника Грабицької гімназії за 2018-2019 навчальний рік, я хочу  підкреслити, що жодне питання, про яке було вище сказано, не обійшлося   без мого сприяння, організації чи підтримки.  З самого початку роботи на посаді  директора школи я обрала демократичний стиль управління закладом освіти, де панує атмосфера співпраці, партнерства, вільної думки, взаємодопомоги. Можливо, не завжди це добре. Використовуючи  свою управлінську компетентність та багаторічний педагогічний досвід, я максимально можливо сприяю  забезпеченню надання у Грабицькій  гімназії якісних освітніх послуг та працюю над покращенням   позитивного іміджу нашого закладу освіти  і села в цілому. У свою роботу я вкладаю не тільки свою працю та знання, а  й свою душу, вільний час, своє здоровя… Грабицька школа – це мрія мого дитинства, і без перебільшення  - зараз це зміст мого життя.

Я безмежно люблю дітей, працюю заради них і для них. Вірю, що те зерно, яке я сію сьогодні на ниві української освіти, з роками дасть плідний урожай. Визнаю, що у моїй роботі є недоліки та недопрацювання.   Але я впевнено можу сказати, що недоліків немає тільки у того, що нічого не робить.  

      І як підсумок:

      Модель сучасної української освіти ставить нові суттєві вимоги  до керівника закладу, до кожного вчителя.  Головним завданням все ж таки залишається для нас забезпечення якісних освітніх послуг. Кожен керівник ЗЗСО та вчитель  - це тюнер, модератор, фасилітатор, коучер, ментор… Це той, що не тільки організовує і дає знання, а направляє, дає траєкторію для подальшого розвитку особистості дитини.  Я бажаю нам усім такими стати для наших вихованців.         

Та, найголовніше, що я нам усім бажаю: миру в Україні!  Єдності і злагоди між  усіма нами! Незалежності, цілісності і процвітання рідній українській державі!...Нехай герої будуть ЖИВІ, нехай не плачуть дружини і матері, нехай українські діти безтурботно і щасливо навчаються та виховуються у рідних українських школах…

Я  вірю:  все у нас буде добре!!!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.